Blog

Ogrodzenie panelowe a bezpieczeństwo posesji. Dlaczego warto wybrać płot modułowy?

Czas czytania: ok. 5 minut

Artykuł w skrócie:

  1. Ogrodzenie panelowe i ich transparentność 
  2. Stabilność dzięki rozwiązaniom systemowym
  3. Ogrodzenie panelowe i ich zróżnicowana wysokość

Płoty panelowe cieszą się rosnącą popularnością zarówno w kontekście ogrodzeń posesji komercyjnych, jak i prywatnych. Są cenione za swoją uniwersalność, trwałość oraz estetyczny wygląd. Bardzo dobrze zabezpieczają teren na poziomie obejmującym podstawową ochronę mienia. W Eurofance oferujemy ogrodzenie panelowe, które doskonale łączą funkcjonalność z estetyką, zapewniając stabilność, wiele możliwości wyboru wysokości modułów, a także odpowiednią transparentność.

Ogrodzenie panelowe i ich transparentność 

Ogrodzenie panelowe pozwalają na pełną kontrolę wizualną nad terenem, dzięki czemu są doskonałym wyborem dla obiektów przemysłowych i magazynowych, gdzie konieczny jest stały nadzór. Świetnie współpracują z systemami monitoringu, a także ułatwiają przeprowadzenie obchodu pracownikom ochrony. Panele zapewniają doskonałą widoczność obszaru poza ogrodzeniem, co jest kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa obiektu. Pozwalają na szybką identyfikację każdego ruchu na zewnątrz wydzielonego terenu.

Jednocześnie, w przypadku posesji prywatnych, gdzie ceni się bardziej prywatność, panele ogrodzeniowe mogą być w łatwy sposób przesłonięta całkowicie lub w określonych częściach. Do maskowania płotów używa się najczęściej siatek, mat wiklinowych czy naturalnych roślin, np. krzewów, pędów bambusa, wysokich traw czy pnączy. W ten sposób ponadczasowy i uniwersalny płot można dostosować szybko do indywidualnych potrzeb i preferencji właścicieli.

Stabilność dzięki rozwiązaniom systemowym

Ogrodzenia systemowe odznaczają się wysoką stabilnością dzięki starannie zaprojektowanej konstrukcji i dobrze dobranemu systemowi łączeń. Przy zachowaniu zasad właściwego montażu, moduły ogrodzeniowe zapewniają odpowiednią wytrzymałość i sztywność ogrodzenia, niezależnie od warunków zewnętrznych. Stabilność słupków montażowych, które są solidnie osadzone w gruncie, można dodatkowo zwiększyć poprzez zastosowanie podmurówki. Oferujemy podmurówki prefabrykowane, szybkie i łatwe w montażu, ale nie jest to oczywiście jedyna opcja. Zamiast podmurówki prefabrykowanej można wybrać jej wykonanie bezpośrednio na miejscu montażu, używając różnych materiałów budowlanych, m.in. betonu, cegły czy kamienia. Niezależnie od zastosowanych rozwiązań, ogrodzenie panelowe dzięki podmurówce jest nie tylko stabilniejsze. Pozwala to także na lepszą integrację z otoczeniem i dostosowanie do indywidualnych potrzeb i preferencji estetycznych klienta.

Ogrodzenie panelowe i ich zróżnicowana wysokość

Dostosowujemy swoje produkty do potrzeb klientów, oferując moduły ogrodzeniowe w różnych wysokościach, od 103 cm do 243 cm. Takie zróżnicowanie pozwala na idealne dopasowanie ogrodzenia do działki i indywidualnych wymagań bezpieczeństwa. 

Warto wspomnieć, że dobierając wysokość płotu, należy mieć na uwadze, że bez zgłoszenia czy pozwolenia na budowę można zamontować ogrodzenie do wysokości 220 cm od poziomu gruntu. Większa wysokość wymaga uzgodnień urzędowych, co jest istotne przy planowaniu szczególnie wysokich ogrodzeń.

Panele zapewniają doskonałą widoczność obszaru poza ogrodzeniem, umożliwiając łatwą identyfikację podejrzanych działań i szybką reakcję w razie potrzeby. Odznaczając się stabilnością konstrukcji, ogrodzenia panelowe są trwałe i znacząco utrudniają wtargnięcie na teren posesji. Duży wybór wysokości modułów pozwala na dostosowanie ogrodzenia do specyficznych wymagań klienta, umożliwiając skuteczniejsze zabezpieczenie terenu.