Blog

Ile kosztuje ogrodzenie panelowe? Jaka jest cena ogrodzenia panelowego z montażem?

Czas czytania: ok. 16 minut

Płot zbudowany z paneli to aktualnie najbardziej popularne rozwiązanie. Dlatego też sprawdzamy cenę ogrodzenia panelowego oraz co wpływa na jej wysokość. Dzięki temu będziemy wiedzieć, który wariant płotu z panelu jest najbardziej odpowiedni dla naszej nieruchomości oraz portfela.

 • Ogrodzenie panelowe jest najpopularniejszym rozwiązaniem grodzenia nieruchomości, w tym domów, budynków przemysłowych, obiektów sportowych i placów zabaw
 • Jego cena zależy od kilku ważnych czynników
 • Możliwe jest stosowanie paneli ogrodzeniowych 2D oraz 3D
 • Stosowanie podmurówki zwiększa stabilność ogrodzenia
 • Montaż ogrodzenia panelowego można wykonać we własnym zakresie, a także zlecić fachowcom
 • Średnia cena za panel ogrodzeniowy o wymiarach 2,5 x 1,23 m to 50 – 80 zł
 • Cena za montaż ogrodzenia panelowego to średnio 40 – 50 zł/mb
 • Cena za metr ogrodzenia panelowego w przypadku przęsła o rozmiarach 2,5 x 1,23 m to średnio 50 – 80 zł.
 • Montaż ogrodzenia panelowego z podmurówką kosztuje 45 – 55 zł/mb
 • Cena z montażem ogrodzenia panelowego w przypadku przęsła o wymiarach 2,5 x 1,23 m wynosi 80 – 120 zł/mb.

Artykuł w skrócie:

 1. Jakie funkcje pełni ogrodzenie panelowe?
 2. Od czego zależy cena ogrodzenia panelowego?
 3. Ile kosztuje ogrodzenie panelowe?
 4. Cennik ogrodzeń panelowych na 2023 rok
 5. Ile kosztuje montaż ogrodzenia panelowego?
 6. Podsumowanie

Ogrodzenie panelowe nieustannie cieszy się popularnością wśród osób, które planują budowę lub remont domu jednorodzinnego, siedziby firmy, a nawet placu zabaw dla dzieci. Swoją wysoką pozycję wśród zainteresowań klientów płoty panelowe zawdzięczają estetycznemu wyglądowi, a także łatwej w montażu konstrukcji. Wpływa na to również ostateczna cena ogrodzenia panelowego. Prace związane z instalacją tego typu płotu można przeprowadzać o każdej porze roku. Dlatego też nawet zimą można spotkać nieruchomości, gdzie właśnie budowane jest ogrodzenie z paneli.

Jakie funkcje pełni ogrodzenie panelowe?

Przechadzając się po okolicy, w której mieszkamy, możemy zauważyć wiele typów płotów. Jednak jeden z nich może pojawiać się najczęściej. Ogrodzenie panelowe stało się najbardziej rozsądnym rozwiązaniem dla osób, które szukają płotu estetycznego, wytrzymałego, a zarazem taniego. Spełnia ono wszystkie funkcje, jakie powinno ogrodzenie w 2020 r. Przede wszystkim zabezpiecza teren, wokół którego jest rozstawione, przed niepowołanymi osobami. Tym samym chroni również mienie, czyli dom i wszystko, co się w nim znajduje. Jednocześnie uniemożliwia dzikim zwierzętom spoza posesji, przedostanie się na nią. Ogrodzenie z paneli stanowi także konstrukcję, która wpływa pozytywnie na estetykę całej nieruchomości. Bardzo dobrze komponuje się z domem oraz jego elewacją.

Ten artykuł też Cię może zainteresować: Gdzie kupić ogrodzenie panelowe?

Od czego zależy cena ogrodzenia panelowego?

Konstrukcja płotu panelowego nie jest skomplikowana, co pozwala na szybkie osiągnięcie efektu. Dlatego też ten sposób grodzenia nieruchomości jest bardzo często wybierany jako ostateczny, a także tymczasowy. Sprawdźmy zatem, co wpływa na cenę ogrodzenia panelowego. Warto już na początku podkreślić, że inna jest cena ogrodzenia panelowego za metr oraz cena samego panela. Inna również będzie cena z montażem ogrodzenia panelowego.

Grubość drutu

Podstawową kwestią, która wpływa na cenę ogrodzenia panelowego, jest grubość drutu. Panele wykonane są ze stalowych prętów ułożonych poziomo i pionowo, a w wyniku ich połączenia powstają równe oczka. Sama grubość drutu zależy od wyboru modelu paneli. Na rynku funkcjonują głównie dwa typy płotów panelowych. Są to proste konstrukcje 2D oraz przetłaczane ogrodzenia 3D.

Ogrodzenia panelowe 2D są w tym zestawieniu najczęściej wybieranym modelem. Ich elementem wyróżniającym są proste pręty, zarówno w układzie pionowym, jak i poziomym. Tworzą one konstrukcję, w której średnica drutu pionowego wynosi 5-6 mm, poziomego zaś 6-8 mm. Tym samym powstałe oczka pionowe mają wymiar 50×200 mm. W związku z taką konstrukcją, panele 2D są droższym rozwiązaniem.

Inaczej wyglądają ogrodzenia panelowe 3D. W tym modelu mamy do czynienia z trójwymiarowymi przetłoczeniami. Ich ilość zależna jest od wysokości panelu. Warto zwrócić uwagę, że płoty 3D składają się z cieńszych drutów, niż w modelu 2D. Tutaj średnica drutu pionowego oraz poziomego jest taka sama i wynosi 4-5 mm. Wspomniane wcześniej przetłoczenia tworzą oczka o wymiarach 50×50 mm. Z kolei pionowe oczka mają taki sam rozmiar jak w modelu 2D, czyli 50×200 mm. Z uwagi na powyższe cechy, ogrodzenia panelowe 3D są tańsze od 2D.

Ten artykuł też Cię może zainteresować: Na co zwrócić uwagę przy wyborze ogrodzenia panelowego?

Wysokość

Wysokość płotu jest ważną kwestią z wielu względów. Po pierwsze wpływa na cenę ogrodzenia panelowego. Po drugie, od wysokości zależy, czy konieczne jest dokonanie zgłoszenia budowy ogrodzenia, czy nie.

W ofercie producenta ogrodzeń panelowych można znaleźć modele o różnej wysokości. Przeważnie są to płoty, które osiągają wymiar od 1030 mm do 2430 mm. Dostępne są także inne rozmiary, zarówno niższe, jak i wyższe, które klienci mogą otrzymać na zamówienie. Wraz ze zwiększaniem wysokości paneli, rośnie także ich cena. Warto jednak zwrócić na ten aspekt szczególną uwagę i dobierać wysokość ogrodzenia panelowego do przeznaczenia terenu, na którym ma stanąć. Inny bowiem rozmiar wybierzemy do ogrodzenia domu, boiska sportowego, placu zabaw, a także rodzinnego ogródka działkowego.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami budowa ogrodzenia o wysokości, która jest niższa niż 2,20 m, nie wymaga żadnego zgłoszenia do organów administracyjnych. W przypadku wyższych paneli ogrodzeniowych należy przejść przez odpowiednie procedury zgłoszeniowe.

Zabezpieczenie przed korozją

Istotnym czynnikiem wpływającym na cenę ogrodzenia panelowego jest również zabezpieczenie przed korozją. Na ten czynnik wpływają dwa procesy: ocynkowanie oraz malowanie proszkowe.

Ocynkowanie paneli ogrodzeniowych to podstawa w celu ich ochrony przed korozją. Cały proces skupia się na zanurzeniu elementów w ciekłym cynku. Jego temperatura wynosi ok. 450 stopni. Pozwala to na rozprowadzenie cynku po całej powierzchni wszystkich drutów tworzących panel. Są one pokryte odpowiednią warstwą od strony zewnętrznej oraz wewnętrznej. Przeważnie jej grubość to 60-70 mikrometrów. Ewentualne zgrubienia oraz nadlewy są niwelowane w dalszej obróbce. W ten sposób tworzona jest podstawowa i zasadnicza ochrona paneli przed korozją oraz zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Dodatkową formą zabezpieczenia jest malowanie proszkowe. Nałożenie na przęsła warstwy farby wzmacnia odporność na korozję. Jednocześnie zwiększa to cenę ogrodzenia panelowego.

Kolor paneli

Wspomniane już nadawanie panelom odpowiedniego koloru powoduje wzrost ostatecznej ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za panele ogrodzeniowe. Nie mniej jednak malowanie proszkowe pozwala spersonalizować przęsła pod względem koloru, a tym samym dostosować je do elewacji budynku oraz otoczenia. Cały proces wykorzystuje specjalne pistolety w celu nałożenia na druty farby w sproszkowanej formie. Tworzą ją cząsteczki naładowane elektrycznie. Ostatnim krokiem jest utwardzenie farby poprzez umieszczenie paneli w rozgrzanym do 200 stopni piecu. Dzięki temu klienci mogą nadać przęsłom kolor dostępny z palety RAL.

Wykorzystanie podmurówki

Budowanie ogrodzenia z paneli nie wymaga stosowania żadnych elementów u ich podstawy. Jednak wykorzystanie podmurówki pomaga zwiększyć stabilność płotu, zwłaszcza kiedy konstrukcja powstaje na nierównym terenie. Jednocześnie podmurówka wpływa na zwiększenie trwałości paneli. Oddzielenie przęseł od gruntu sprawia, że druty nie wchłaniają wilgoci z ziemi. Klienci mają do wyboru dwa typy podmurówki. Można skorzystać z wylewanej betonowej podstawy oraz prefabrykowanych elementów. Wybór którejkolwiek z nich zwiększa ostateczny koszt, rośnie również cena za montaż ogrodzenia panelowego.

Betonowa podmurówka wylewana samemu lub przez firmę jest w tej sytuacji najdroższym rozwiązaniem. Złożony proces budowania fundamentu wymaga sporego zaangażowania, a tym samym poświęcenia większej ilości czasu. Dodatkowo prace nie mogą być przeprowadzane, kiedy temperatura na zewnątrz jest niższa niż -5 stopni C, a także bardzo wysoka w okresie letnim.

Dlatego też większość klientów decyduje się na zastosowanie prefabrykowanej podmurówki betonowej. Stanowią ją gotowe elementy, których składanie przypomina budowanie z klocków LEGO. Jest to tańsze rozwiązanie w porównaniu do podmurówki wylewanej samemu, a tym samym w mniejszym stopniu wpływa na wysokość ceny ogrodzenia panelowego.

Ten artykuł też Cię może zainteresować: Podmurówka pod ogrodzenie panelowe – gotowa czy wylewana samemu?

Montaż we własnym zakresie lub przez fachowców

Ostatnim, ale równie ważnym, co pozostałe aspekty, jest montaż ogrodzenia panelowego. Wybór pomiędzy budowaniem płotu we własnym zakresie lub przez fachowców przyczynia się do ostatecznej wysokości ceny ogrodzenia panelowego. Samo tworzenie konstrukcji nie jest skomplikowane, jednak wymaga podstawowej wiedzy, a przede wszystkim czasu. Wtedy budowa ogrodzenia będzie tańsza. Jej koszt wzrasta, kiedy skorzystamy z montażu przez fachowców. Cena za montaż ogrodzenia panelowego nie jest wysoka. Wtedy jednak mamy pewność, że płot powstanie szybciej, a przede wszystkim zgodnie ze sztuką budowlaną.

Ile kosztuje ogrodzenie panelowe?

Ogrodzenie panelowe jest chętnie wybieranym sposobem grodzenia nieruchomości przez ogromną liczbę klientów. Sprawdza się ono jednakowo w przypadku domów, ale także budynków przemysłowych, obiektów sportowych, placów zabaw, czy też terenów budowy. Ogrodzenia panelowe cena za metr zależna jest od wielu aspektów. Na jej wysokość wpływa wybór modelu, a tym samym grubości drutów, z których się składa, rozmiar paneli, ich zabezpieczenie przed korozją, a także malowanie. Średnia cena pojedynczego panela ogrodzeniowego o wymiarach 2,5 x 1,23 m to 50 – 200 zł. Przy czym najlepiej wybierać przęsła pochodzące bezpośrednio od producenta. Mamy wtedy gwarancję najwyższej jakości produktu. Cena za metr ogrodzenia panelowego w przypadku przęsła o rozmiarach 2,5 x 1,23 m to średnio 50 – 100 zł.

Ten artykuł też Cię może zainteresować: Ile kosztuje ogrodzenie panelowe? Jaka jest cena ogrodzenia panelowego z montażem?

Cennik ogrodzeń panelowych na 2023 rok

Koszt ogrodzenia panelowego w 2023 roku jest uzależniony od:

 • jakości wykonania,
 • rozmiaru ogrodzenia,
 • materiału użytego do produkcji.

Trzeba również pamiętać, że cennik ogrodzeń panelowych różni się w zależności od konkretnego modelu, stopnia zaawansowania technologii wykorzystywanych w trakcie produkcji, jak i samego montażu. Grodzenie panelowe jest popularną formą zabezpieczania posesji przed nieproszonymi gośćmi, ale ceny mogą różnić się w zależności od indywidualnych potrzeb klienta.

Montaż ogrodzenia panelowego – cena

Cena ogrodzenia 2023 to niejedyny aspekt, który należy sprawdzić przed złożeniem zamówienia. Dodatkowym kosztem jest sam montaż ogrodzenia panelowego. Ile to kosztuje? Większość firm proponuje wycenę indywidualną, w zależności od tego, czy działania mają obejmować wykonanie podmurówki, czy nie.

Na stronie Eurofance dostępna jest bezpłatna wycena ogrodzenia. Wystarczy wypełnić formularz, określić swoje potrzeby, podać wymiary, jakie ma mieć ogrodzenie panelowe, cena zostanie przedstawiona w e-mailu zwrotnym.

Obecna sytuacja rynkowa sprawia, że ceny materiałów budowlanych zmieniają się bardzo dynamicznie. Warto więc skontaktować się bezpośrednio z producentem, aby sprawdzić na obecną chwilę, ile kosztuje ogrodzenie panelowe wraz z montażem.

Ile kosztuje montaż ogrodzenia panelowego?

Jak się okazuje, inwestorzy najczęściej decydują się na zakup paneli ogrodzeniowych z montażem. Tym samym zapewniają sobie fachowo wykonaną usługę, a także odpowiednio dobrany osprzęt. Cena za montaż ogrodzenia panelowego waha się między 40 a 60 zł/mb. Jeśli u podstawy paneli znajdzie się podmurówka, to cena delikatnie wzrasta. Koszt montażu ogrodzenia panelowego z podmurówką to 50 – 65 zł/mb. Cena z montażem ogrodzenia panelowego w przypadku przęsła o wymiarach 2,5 x 1,23 m wynosi 100 – 150 zł/mb.

Podsumowanie

Koszt budowy ogrodzenia panelowego dla nieruchomości nie jest wysoki. Zależy przede wszystkim od grubości drutów, wysokości paneli, a także sposobu ich zabezpieczenia. Z uwagi na ostateczny niewysoki koszt samych przęseł oraz ich montażu, warto decydować się na rozwiązania oferowane bezpośrednio przez producenta ogrodzenia panelowego. Otrzymujemy wtedy pełnowartościowy produkt o wysokiej jakości, który zostanie zamontowany przez fachowców. Skontaktuj się z nami i sprawdź już teraz, jaka jest cena z montażem ogrodzenia panelowego. Otrzymasz od nas darmową wycenę!

W kolejnym kroku zostaniesz poproszony o wypełnienie formularza. Podaj nam jak najwięcej szczegółów, nasi specjaliści wyślą Ci wycenę na adres email.

Ten artykuł też Cię może zainteresować: Czym się różni łącznik betonowy od ceownika?

Dodaj komentarz