Malarnia i lakiernia proszkowa - Warszawa | Piaskowanie, lakierowanie, malowanie proszkowe

Co to jest malowanie proszkowe?

Jest to lakierowanie, które polega na nakładaniu farby na oczyszczony metal w postaci proszku. Malowanie proszkowe jest metodą natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Technika polega na zastosowaniu pistoletu z naładowanymi elektrycznie cząsteczkami farby. Dzięki ładunkowi cząsteczki mocno osadzają się na uziemionej malowanej powierzchni. Tak pomalowane elementy umieszcza się w piecu o temperaturze 200 stopni Celsjusza. W nim następuje stopienie i następnie utwardzenie powstałej powłoki. Czas niezbędny do utwardzenia wynosi ok. 20 minut, dlatego proces nie jest czasochłonny. Powstała warstwa ma grubość od 60 do 120 mikronów. Przyjmując założenie, że ścieranie 1 mikrona wynosi średnio rok, powłoka wytrzyma dziesięciolecia.

Malarnia proszkowa

Zalety malowania proszkowego

Przede wszystkim malowanie proszkowe jest najefektywniejszą metodą nanoszenia powłoki na metale. Dzięki technice elektrostatycznej uzyskuje się idealnie gładkie, równe powierzchnie bez pęcherzyków czy zacieków. Przez swoje walory stosuje się ją do malowania nie tylko ochronnego, ale także dekoracyjnego metalowych przedmiotów np.: metaloplastyka. Metoda proszkowego malowania nie wymaga podkładu i bezpośrednio zabezpiecza powierzchnię przed korozją. Sama warstwa wytrzyma dziesięciolecia użytkowania. Jest odporna na działanie chemiczne substancji agresywnych, temperatury nawet do 100 Celsjusza, opady deszczu, śniegu oraz zarysowania czy niewielkie uderzenia. Walory powłoki zależą od rodzaju zastosowanej farby.

Rodzaje stosowanych farb proszkowych

Dbamy nie tylko o wysoką jakość usług, ale także o renomę i klasę stosowanych farb proszkowych. Stosujemy farby proszkowe uznanych producentów takich jak amerykański PPG i fiński Tekson. Na życzenie do malowania wykorzystujemy także farby powierzone przez klienta.

Co malujemy?

  • stal czarną
  • stal ocynkowaną
  • aluminium

Maksymalne wymiary elementów do malowania proszkowego:

  • 1 komora - 13,5m x 2,4m x 2m
  • 2 komora - 7,6m x 2,4m x 2,7m
  • 3 komora - 16,5m x 2,4m x 2m
Rodzaje stosowanych farb proszkowych

Jakie farby możemy zaoferować?

Epoksydowe – zapewniają powłokę twardą i odporną na zarysowania, opierającą się uderzeniom i substancjom agresywnym – oleje, smary.

Poliestrowo-epoksydowe – tworzą powłoki odporne na wysokie temperatury, dlatego świetnie sprawdzą się np.: na grzejnikach lub elementach dachowych. Są obojętne dla substancji organicznych, dlatego można stosować je do malowania pojemników z żywnością.

Poliestrowe – dają powłoki odporne na czynniki atmosferyczne, można stosować je do malowania sprzętu gospodarczego, aluminiowej stolarki okiennej, drzwi, a nawet rowerów, motocykli czy felg samochodowych.

Oferowane farby występują w różnych zestawieniach – mat, połysk, satyna, pół-mat lub pół-połysk. Do tego mogą stworzyć powierzchnie strukturalne, gładkie, antyczne czy metalizowane. Dostępne barwy dotyczą pełnej palety RAL. Wymienione cechy stwarzają niemal nieograniczone możliwości dekoracyjne.


Podmurówka betonowa pod ogrodzenie panelowe/panele ogrodzeniowe - podmurówki betonowe do ogrodzenia panelowego 2D i 3D | Producent - Warszawa - producent ogrodzeń panelowych | Podmurówka betonowa pod panele ogrodzeniowe: 200x30, 250x30, 250x50 i inne | Podmówka betonowa pod ogrodzenie z siatki - Warszawa, Mazowieckie | Dobra cena/koszt, montaż.