Blog

Konstrukcje stalowe – budowa hali od projektu po świetliki dachowe

Czas czytania: ok. 5 minut

Artykuł w skrócie:

  1. Projektowanie konstrukcji stalowych
  2. Produkcja elementów stalowych
  3. Zabezpieczenia antykorozyjne
  4. Konstrukcje stalowe – kontrola jakości
  5. Montaż konstrukcji stalowych
  6. Obudowa i dodatkowe elementy
  7. Kompleksowe usługi

Konstrukcje stalowe stanowią podstawę wielu nowoczesnych budowli, od hal przemysłowych po obiekty sportowe. Proces ich powstawania jest skomplikowany i wymaga zaangażowania specjalistów na każdym etapie – od projektu, przez produkcję, aż po montaż. W tym tekście prezentujemy budowę hali stalowej krok po kroku, od pierwszych szkiców po montaż świetlików dachowych.

Projektowanie konstrukcji stalowych

Współpraca z profesjonalnymi biurami projektowymi to pierwszy i zasadniczy krok w procesie budowy hali stalowej. Dzięki nowoczesnym technologiom i wykwalifikowanym specjalistom możliwe jest stworzenie nie tylko funkcjonalnych, ale także estetycznych projektów ściśle dopasowanych do potrzeb Klienta. Projektowanie konstrukcji stalowych obejmuje szczegółowe planowanie każdego elementu, co pozwala na maksymalizację efektywności i trwałości finalnego produktu. W Eurofance współpracujemy z najlepszymi, doświadczonymi architektami i konstruktorami, zapewniając Klientom najwyższą jakość od samego początku realizacji zlecenia.

Produkcja elementów stalowych

Najnowocześniejsze maszyny, takie jak suwnice, frezarki, gwintownice, plazmy czy przecinarki, wyposażają nasze zakłady produkcyjne zlokalizowane w Polsce. Wszystkie elementy konstrukcji stalowych powstają w naszych halach produkcyjnych, bez udziału podwykonawców. Wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem dbają o najwyższą jakość produkowanych elementów, co gwarantuje solidność i trwałość każdej konstrukcji.

Zabezpieczenia antykorozyjne

Żeby zapewnić długowieczność naszych konstrukcji stalowych, stosujemy zaawansowane metody zabezpieczeń antykorozyjnych, takie jak śrutowanie, malowanie hydrodynamiczne, malowanie proszkowe czy cynkowanie. Dzięki tym technologiom nasze produkty są chronione przed czynnikami mechanicznymi, atmosferycznymi oraz chemicznymi. W efekcie, konstrukcje zachowują zarówno trwałość, jak i walory estetyczne przez wiele lat.

Konstrukcje stalowe – kontrola jakości

Kontrola jakości jest integralną częścią procesu produkcji. Nasi specjaliści posiadają certyfikaty IWE, VT, MT, PT, UT, zapewniające przeprowadzanie nieniszczących badań jakości spawów, ciągłości oraz wytrzymałości elementów. Nadzorujemy skrupulatnie każdy etap produkcji i montażu, aby zapewnić najwyższą jakość finalnego produktu.

Montaż konstrukcji stalowych

Montaż konstrukcji stalowych to kolejny etap realizacji, który wymaga precyzji i doświadczenia. Nasza brygada montażowa może zmontować zamówioną konstrukcję lub prowadzić nadzór nad jej montażem (w zależności od potrzeb i oczekiwań Klienta). Kierownictwo firmy dokładnie planuje i nadzoruje każdy montaż, niezależnie od skali projektu, co zapewnia terminowość i zgodność z założeniami projektu.

Obudowa i dodatkowe elementy

Po montażu konstrukcji stalowej oferujemy możliwość jej obudowy płytą warstwową lub blachą, a także instalację świetlików dachowych, które zapewniają naturalne oświetlenie wnętrza hali. Nasza oferta obejmuje również obróbkę blacharską oraz wykonanie dodatkowych konstrukcji, takich jak stalowe schody wewnętrzne, balustrady, kratownice czy konstrukcje wsporcze urządzeń klimatyzacyjnych.

Kompleksowe usługi

Jako główny wykonawca projektu, oferujemy kompleksowe usługi, od pierwszego wywiadu z Klientem po finalny montaż i odbiór inwestycji. W przypadku dużych projektów możemy pełnić funkcję podwykonawców. Niezależnie od roli, którą odgrywamy w zleceniu, realizujemy je zgodnie z harmonogramem i oczekiwaniami Inwestora. Każdy projekt jest szczegółowo konsultowany, a nasze sugestie pozwalają na stworzenie funkcjonalnych i estetycznych konstrukcji stalowych.