Blog

Jak tanio ogrodzić działkę?

Czas czytania: ok. 9 minut

Budowa domu wymaga do inwestorów przeznaczenia na ten cel sporej ilości pieniędzy. Dlatego też wiele osób szuka oszczędności, gdzie tylko się da. Chęć zaoszczędzenia nie zawsze musi się wiązać ze zrezygnowaniem z trwałych i solidnych rozwiązań, a jednocześnie estetycznych. Jak tanio ogrodzić działkę? Mamy dla Was sprawdzone rozwiązanie.

Wiele osób spełnia lub ma zamiar realizować marzenie o własnym domu. Budowa niesie za sobą konieczność wydatkowania dużej ilości pieniędzy. Zrozumiałe jest wtedy poszukiwanie rozwiązań, które będą tańsze. Często wiąże się to z wyborem elementów, których jakość i wygląd pozostawiają wiele do życzenia. Nie zawsze musi tak się dziać. Przynajmniej nie w przypadku ogrodzenia nieruchomości. Można skorzystać z rozwiązań, które są tańsze, ale jednocześnie bezkompromisowe w spełnianiu swojej funkcji, a przy tym także estetyczne. Nie chcemy przecież, aby nasz nowo wybudowany piękny dom ogrodzony był płotem zupełnie do niego niepasującym, albo negatywnie wpływającym na wizerunek całej nieruchomości. Okazuje się, że w takich sytuacjach klienci sięgają po sprawdzone ogrodzenie panelowe oraz wypełnione przęsłami bramy wjazdowe i furtki.

Jakie funkcje pełni ogrodzenie?

Funkcje, jakie pełni ogrodzenie, są bardzo ważne z punktu widzenia całej nieruchomości. Przede wszystkim wytycza jej granice. Dzięki temu wiadomo, w którym miejscu działka się zaczyna, a gdzie kończy. Jednocześnie ogrodzenie podnosi poziom bezpieczeństwa domu, osób oraz wszelkich dóbr, które się znajdują na terenie nieruchomości. To pierwszy element chroniący naszą nieruchomość przed włamaniami i kradzieżami. Tym samym płot uniemożliwia, przedostanie się na teren działki dzikich zwierząt.

Inną ważną funkcją ogrodzenia jest zapewnienie prywatności osób, które przebywają na terenie posesji. Płot wpływa także na estetykę całej nieruchomości, a także znajdującego się na jej terenie domu.

Jak tanio ogrodzić działkę?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli ogrodzeń. Jednak nie wszystkie z nich są tanie, a przy tym trwałe i estetyczne. Warto pokusić się o poszukanie rozwiązań, które mimo niższej ceny będą spełniały swoją funkcję, a przy tym dobrze komponowały się z domem oraz całym terenem nieruchomości.

Tanie ogrodzenie panelowe

Wygląda na to, że najrozsądniejszym rozwiązaniem, zapewniającym stosunek wysokiej jakości do niskiej ceny jest ogrodzenie panelowe. Nie bez przyczyny jest ono aktualnie najbardziej popularnym sposobem grodzenia. Wyróżnia się na tle pozostałych propozycji swoją modułowością, co ostatecznie przekłada się na sposób montażu oraz niską cenę.

Ogrodzenie panelowe składa się ze słupków, obejm oraz przęseł (paneli). Same panele zbudowane są z drutów ułożonych pionowo i poziomo, które tworzą prostokątne oczka. Możemy tutaj wyróżnić dwa modele, które są dostępne u producenta ogrodzeń. Pierwszym najbardziej popularnym są panele 3D. Charakteryzują się one przetłoczeniami, których ilość zależy od wysokości przęsła. Z kolei panele 2D mają wszystkie druty proste.

Oszczędność pieniędzy w tym przypadku nie wpływa negatywnie na trwałość rozwiązania. Przęsła ogrodzeniowe są ocynkowane ogniowo. Dzięki temu są trwałe i odporne na korozję. Ich dodatkowym wzmocnieniem jest malowanie proszkowe. Ta specjalna metoda nadawania koloru sprawia, że druty w panelach są gładkie, a zatem nie będą powodować zadrapań, kiedy my lub nasze zwierzęta się do nich dotkniemy.

Na ostateczną cenę budowy ogrodzenia panelowego wpływa jego prosty sposób montażu. Początkowa faza to wytyczenie miejsc, w których powinny znaleźć się stalowe słupki. Powinny być one umieszczone na odpowiedniej głębokości w ziemi. Następnie przykręca się do nich panele za pomocą specjalnych obejm. To sprawia, że cała konstrukcja ogrodzenia panelowego nie wymaga żadnych zaawansowanych i długotrwałych prac.

Na ewentualne wydłużenie budowy ogrodzenia panelowego może wpłynąć chęć skorzystania z podmurówki. W tym przypadku również istnieje możliwość skorzystania z gotowego rozwiązania, zamiast samemu wylewanego. Prefabrykowana podmurówka betonowa przyspiesza proces budowy podstawy pod ogrodzenie panelowe. Co więcej, skorzystanie z niej nie wymaga specjalnych warunków atmosferycznych. Dzięki temu ogrodzenie panelowe z prefabrykowaną podmurówką betonową może być budowane bez względu na niskie oraz wysokie temperatury.

Brama wjazdowa skrzydłowa lub przesuwna

Przęsła nie stanowią jedynych elementów, z których składa się cała konstrukcja ogrodzenia. Ważna jest również brama wjazdowa. Decydując się na oszczędności, można mimo wszystko skorzystać z bramy wjazdowej skrzydłowej bądź przesuwnej.

Ich wypełnienie stanowić będą panele ogrodzeniowe, takie same, jak te, które znajdować się będą na granicy nieruchomości. Dzięki temu brama wjazdowa jest tańsza, ale spełnia wszystkie swoje funkcje. Nie jest ona wtedy gorsza od pozostałych rozwiązań. To nadal trwałe i solidne bramy wjazdowe.

Bramy wjazdowe przesuwne oraz skrzydłowe mogą być wypełnione panelami 2D, oraz 3D. To oczywiście zależy od reszty modeli zastosowanych w ciągu ogrodzenia. Pozwala to na idealne komponowanie się bramy wjazdowej z ogrodzeniem panelowym. Harmonia między ogrodzeniem a bramą wjazdową przesuwną lub skrzydłową sprawia, że cała nieruchomość wygląda na estetyczną i zadbaną.

Furtka

Chcąc zaoszczędzić pieniądze na budowie ogrodzenia. możemy też zdecydować się na odpowiedni model furtki. Nie możemy z niej zrezygnować, ponieważ jakoś musimy wejść na teren nieruchomości. Za to nie jest konieczne wydawanie na nią dużej ilości pieniędzy. Ciągle chcemy tanio ogrodzić nieruchomość, dlatego też możemy skorzystać z furtki stalowej, której wypełnieniem również mogą być panele ogrodzeniowe. Tym samym cała konstrukcja wykonana jest z jednolitych elementów pod względem konstrukcyjnym. Co więcej, wszystkie komponenty wyglądają tak samo z uwagi na nadany im kolor z palety RAL w trakcie malowania proszkowego. Podobnie, jak w przypadku samego ogrodzenia, jak i bramy wjazdowej, wypełnienie mogą stanowić panele 2D oraz 3D. Decydując się na taki model furtki, zyskujemy rozwiązanie tanie, ale solidne.

Podsumowanie

Wiedząc, jak tanio ogrodzić działkę, można zaoszczędzić pieniądze. Przy czym warto decydować się na rozwiązanie, które przy niskiej cenie zachowuje wysoką jakość materiałów. Takim jest właśnie ogrodzenie panelowe, brama wjazdowa przesuwna lub skrzydłowa oraz furtka, których wypełnienie również stanowią panele. Dzięki temu uzyskujemy spójną solidną konstrukcję, która mimo niskiej ceny końcowej, wygląda estetycznie, elegancko i prestiżowo. W dodatku w pełni odporną na korozję powodowaną przez zmienne warunki atmosferyczne, a także czynniki chemiczne.