Blog

Ile kosztuje montaż bramy wjazdowej?

Czas czytania: ok. 7 minut

Kompletne ogrodzenie nieruchomości składa się z płotu, furtki oraz bramy wjazdowej. Możliwe jest więc posiadanie tych wszystkich elementów w jednym stylu i stworzenie między nimi idealnej harmonii. Sam montaż bramy wjazdowej jest jednak trochę bardziej skomplikowany, niż w przypadku samego płotu. Ile kosztuje takie przedsięwzięcie? Sprawdź w tym artykule!

Artykuł w skrócie:

  1. Rodzaje bram wjazdowych
  2. Wypełnienie bramy wjazdowej
  3. Ile kosztuje montaż bramy wjazdowej?
  4. Automatyka
  5. Podsumowanie

Wykonanie ogrodzenia jest bardzo ważne w kontekście zagospodarowania terenu nieruchomości. Kompletny płot wpływa nie tylko na wizerunek działki, domu, ale również na spełnianie przez niego wszystkich funkcji. Zaliczyć można do nich kwestie zapewniania poczucia bezpieczeństwa, prywatności, ale także swobodnego wstępu na działkę i przejazdu przez właścicieli. Ta ostatnia funkcja możliwa jest dzięki bramie wjazdowej. Jej montaż jest trochę trudniejszy niż pozostałych elementów ogrodzenia. Dlatego też wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy wykonają usługę najlepiej, jak to możliwe. Często są to ekipy fachowców zatrudnionych przez producentów – mają zatem najlepszą wiedzę, jak prawidłowo przeprowadzić montaż bramy wjazdowej, aby spełniała swoje funkcje. Jednak tu rodzi się pytanie, ile kosztuje taka usługa?

Rodzaje bram wjazdowych

Bramy wjazdowe mogą być dwojakiego rodzaju. Ich wybór zależy nie tylko od preferencji inwestorów, ale także od wielkości działki.

Bramy wjazdowe przesuwne

Wielu inwestorów bardzo chętnie decyduje się na bramy wjazdowe przesuwne. Są one cenione przede wszystkim za ilość miejsca, jaką zajmują po otwarciu. Nie blokują one przestrzeni, co może utrudniać wjazd lub korzystanie z działki. Skrzydło w trakcie otwierania jest przesuwane wzdłuż ogrodzenia i pozostaje w układzie równoległym do niego. Z tego też względu często montuje się takie typy bram na niewielkich działkach. Przy ich wyborze ważny jest sposób otwierania i zamykania. Dostępne są bowiem:

  • bramy wjazdowe przesuwne szynowe – wykorzystujące kółka, poruszające się po szynie zlokalizowanej w fundamencie,
  • bramy wjazdowe przesuwne samonośne – których otwieranie to proces wykorzystujący rolki, które są zamontowane na słupku. Wykorzystanie takiego rozwiązania sprawia, że skrzydło znajduje się kilka centymetrów ponad powierzchnią.

Bramy wjazdowe skrzydłowe

Popularny wśród właścicieli nieruchomości jest również drugi typ, czyli bramy wjazdowe skrzydłowe. Konstrukcje te składać się mogą z jednego skrzydła lub dwóch, dzielących szerokość wjazdu na połowę. Bramy takie otwierane są do środka, tym samym zajmując pewną przestrzeń nieruchomości. Podczas montażu, istotne jest odpowiednie wypoziomowanie skrzydeł, aby schodziły się one we właściwym miejscu i możliwe było ich zamknięcie. Sam proces jest trochę łatwiejszy, niż w przypadku modeli przesuwnych. Zamknięcie bramy skrzydłowej opiera się na połączeniu ich części oraz zakotwiczeniu jednej z nich w specjalnie przygotowanym do tego uchwycie, zamontowanym w podłożu. Stanowi on jednocześnie ogranicznik, blokujący otwarcie na zewnątrz nieruchomości.

Wypełnienie bramy wjazdowej

Ważne w dopasowaniu do całego ogrodzenia jest wypełnienie bramy wjazdowej. Najpopularniejsze obecnie rozwiązania nawiązują do ogrodzeń panelowych oraz palisadowych. Mogą to być zatem wypełnienia z przęseł o cienkich drutach stalowych lub też wykonane z płaskowników. Co ciekawe, łączenie palisadowych bram z ogrodzeniami panelowymi prezentuje się równie atrakcyjnie.

Ile kosztuje montaż bramy wjazdowej?

Zamontowanie bramy wjazdowej jest istotne dla zachowania pełnej funkcjonalności ogrodzenia. Decydując się na konkretny model, warto uwzględnić to, ile razy następować będzie otwarcie oraz zamykanie. To jeden z aspektów pomagających w wyborze najlepszego rozwiązania. Inaczej bowiem otwiera się bramy wjazdowe przesuwne i skrzydłowe. Co więcej, od tego także zależy ilość potrzebnej siły, aby to wszystko było możliwe, a także praktyczność któregoś z modeli na działce.

Montaż bramy wjazdowej warto powierzyć profesjonalistom. Wtedy inwestor ma pewność, że cały proces przebiegł prawidłowo. Zachowane zostają należyte odstępy oraz poziomy. Brama więc nie będzie się samodzielnie otwierać lub któreś ze skrzydeł uchylać bez udziału człowieka. To również gwarancja zachowania bezpieczeństwa konstrukcji.

Koszt montażu bramy wjazdowej zależny jest od wybranego modelu, a także warunków na nieruchomości. Istotne jest także, czy w przypadku bramy przesuwnej, wykonany już został odpowiedni fundament, czy będzie go robić profesjonalna ekipa. Cena za montaż mieści się w przedziale 500 – 2500 zł.

Automatyka

Zamontowana brama wjazdowa może być wyposażona dodatkowo w automatykę. Pozwala ona na sterowanie otwieraniem oraz zamykaniem całej konstrukcji. Bez względu na wybrany rodzaj bramy, skrzydłowa, czy przesuwna, można do nich zamontować automatykę. Dzięki temu ich otwieranie oraz zamykanie może odbywać się za pośrednictwem pilota lub aplikacji mobilnej.

Podsumowanie

Montaż bramy wjazdowej pozwala na stworzenie całej, harmonijnej konstrukcji z pozostałą częścią ogrodzenia. Koszt takiego przedsięwzięcia zależny jest od wybranego modelu, a także zakresu prac. Dodatkowym wyposażeniem może być również system automatyki. Podnosi on koszt wykonania montażu bramy, ale umożliwia na jej zdalne sterowanie.

Chcesz poznać dokładną wycenę montażu bramy wjazdowej na swojej nieruchomości? Zadzwoń do nas lub napisz!