Blog

Budowa ogrodzenia z bloczków betonowych

Czas czytania: ok. 6 minut

Betonowe ogrodzenia to ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy lubią surowość tego materiału. Do budowy atrakcyjnych płotów wykorzystuje się jednak rozwiązania modułowe. Ich przedstawicielami są bloczki betonowe. Mogą one tworzyć całą konstrukcję płotu, jak i łączyć się z innymi materiałami. Więcej na temat budowy ogrodzenia z bloczków betonowych dowiesz się z tego artykułu! Zapraszamy do lektury, która może pomóc w wyborze odpowiedniego płotu.

Nowoczesne bloczki betonowe

Betonowe konstrukcje kojarzą się zazwyczaj z surowością, szczelnie zamkniętymi przestrzeniami, a przez to odstraszają. Jednak w ostatnich latach perspektywa ta się zmieniła. Na rynku pojawiły się rozwiązania modułowe, które są łatwiejsze w montażu, a przede wszystkim mają atrakcyjny wygląd. To sprawiło, że bloczki betonowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Są one trwałe, stabilne i pozwalają na stworzenie konstrukcji zapewniającej maksimum prywatności. Ponadto bloczki betonowe na etapie produkcji poddawane są proesom, które mają zwiększyć ich odporność np. na zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki temu po zbudowaniu ogrodzenia nie ma konieczności impregnacji oraz wykonywania innych zabiegów.

Przeczytaj także: Wyznaczanie granic działki

bloczki betonowe pod ogrodzenie

Bloczki betonowe jako kompletne ogrodzenie

Bloczki betonowe gładkie oraz łupane mogą stworzyć kompletne konstrukcje płotów. Oznacza to brak jakichkolwiek innych elementów. Ogrodzenie może składać się z bloczków, które stworzą prywatną przestrzeń. Płot może również osiągać dowolną wysokość. Pamiętać jednak trzeba, że powyżej 2,20 m niezbędne jest przeprowadzenie procedury zgłoszeniowej.

Kompletny płot wykonany z bloczków betonowych może okalać całą nieruchomość, a także stworzyć ogrodzenie frontowe. Materiał ten łączy się doskonale z innymi. Przykładem może być zastosowanie bloczków betonowych na froncie nieruchomości oraz ogrodzenia panelowego na jej pozostałej części. Takie konstrukcje sprawdzają się w przypadku domów wykonanych zgodnie z nowoczesnymi stylami architektonicznymi.

Ten artykuł też Cię może zainteresować: Wiata śmietnikowa w ogrodzeniu

Bloczki betonowe w połączeniu z ogrodzeniem panelowym i palisadowym

Wspomniane wyżej połączenie materiałów wykorzystywane jest również w inny sposób. Bloczki betonowe mogą tworzyć słupki oraz podmurówkę dla ogrodzenia panelowego. Wtedy też konstrukcja jest okazała, ale jednocześnie nosi znamiona delikatności. Łączone są bowiem ciężkie bloczki betonowe oraz ażurowe ogrodzenie panelowe.

Imponujący efekt można także osiągnąć poprzez połączenie bloczków betonowych oraz ogrodzenia palisadowego. Przęsła te nadają elegancji całej konstrukcji. Płot stworzony z takich materiałów może otaczać zarówno nowoczesny budynek, jak i wykonany w tradycyjnym stylu.

Zobacz także: Jakie ogrodzenie wybrać na budowę?

bloczki betonowe

Budowa ogrodzenia z bloczków betonowych

Stworzenie konstrukcji płotu z bloczków betonowych nie jest trudne, ale wymaga zaangażowania. Ważne jest staranne wykonywanie wszystkich prac, aby na końcu móc cieszyć się trwałym ogrodzeniem.

Do budowy płotu z bloczków betonowych niezbędne będą:

 • szalunki do łat fundamentowych,
 • beton ciężki klasy C16/20,
 • beton plastyczny klasy C20/25,
 • zaprawa,
 • stal do zbrojenia,
 • sznurek,
 • szpadel,
 • paca.

Budowa ogrodzenia nieruchomości z bloczków betonowych krok po kroku:

 1. Wyrównanie terenu, czyli usunięcie wszelkich zbędnych materiałów, które mogą przeszkadzać w budowie płotu.
 2. Wyznaczenie linii ogrodzenia za pomocą sznurka.
 3. Wykopanie dołów przeznaczonych na fundamenty – ich szerokość powinna być nie mniejsza niż 30 cm.
 4. Wykonanie szalunków.
 5. Zalanie szalunków betonem ciężkim.
 6. Doszlifowanie powierzchni zaschniętego betonu.
 7. Wykonanie szalunków na wysokości co najmniej 30 cm ponad powierzchnią fundamentów.
 8. Wykonanie zbrojenia ze stalowych prętów.
 9. Zalanie szalunków betonem plastycznym.
 10. Wykonanie izolacji.
 11. Układanie bloczków jeden na drugim i łączenie ich klejem montażowym.
 12. Wykonanie zbrojenia słupków.
 13. Zalanie betonem bloczków.
 14. Wykonanie szczelin przeznaczonych na kotwy przęseł (paneli), bramy oraz furtki.
 15. Montaż stalowych paneli, bramy oraz furtki.

Ten artykuł też Cię może zainteresować: Montaż bramy przesuwnej – jak się do tego zabrać?

Podsumowanie

Bloczki betonowe to ciekawa forma, z której można wykonać ogrodzenie. Można je wykorzystać do stworzenia kompletnego płotu, jak i połączenia z innymi materiałami. Bloczki betonowe są trwałe i zabezpieczone przed negatywnym wpływem zmiennych warunków atmosferycznych już na etapie produkcji. Umożliwiają one stworzenie atrakcyjnej konstrukcji, która zapewni bezpieczeństwo oraz prywatność.

Potrzebujesz bloczków betonowych? Mamy je w ofercie! Bloczki betonowe dostarczymy Ci na Twoją inwestycję. Skontaktuj się z nami już teraz! Przygotujemy dla Ciebie ofertę.